ברוכים הבאים

ברוכים הבאים ל-“באופן דיגיטלי”, מאגר חדשות וכלים דיגיטליים לרוכבי האופניים בעיר, המשתמשים בפרוייקט תל-אופן של עיריית תל-אביב. הבלוג יכיל חדשות מהפרוייקט, כמו עמדות חדשות שנפתחו (לאתר הרשמי, משום מה, אין RSS), וחדשות על פרוייקטים עצמאיים שנועדו לתת מידע וכלים דיגיטליים, החל מאפליקציות לסמארטפונים למציאת העמדה הקרובה ביותר ועד לתשתיות למפתחים להשתמש במידע על העמדות בזמן אמת.

בשלב הזה, ישנם מספר פרוייקטים פעילים, הידועים לי:

1) תל-אופון, של נור נחמן-איתן, המציג את התחנות בממשק web שמותאם לטלפונים סלולריים, כולל מציאת העמדה הקרובה ביותר.

2) שכבת Google Maps המכילה את כל העמדות הפעילות, אשר ניתן להלבישה על אפליקציית Google Maps בדפדפן, באנדרואיד ובמכשירי נוקיה. (מפה כאן, הסברים כאן)

3) מפה מקיפה של עמדות האופניים של איתי נתנאל, המכילה גם מידע על האופניים הזמינים בכל עמדה,

4) TelofunDroid, של נור נחמן-איתן, אפליקציית אנדרואיד למציאת התחנה הקרובה ביותר וקבלת מידע על התחנות.

5) תל-אופן – Tel-o-fan של עומר זוהר,אפליקציה המציגה את התחנות על מפה, מביאה מידע על זמינות אופניים ומוצאת את התחנה הקרובה.

6) Tel-o-Fun API – ממשק API מבוסס REST המאפשר למפתחים לקבל מידע על תחנות אופניים, ופתוח לשימוש למפתחים כדי שלא יצטרכו להמציא את הגלגל. תומך בשלב הזה רק במציאת תחנה קרובה, ובקרוב גם יחזיר מידע בזמן אמת על התחנות.

אם אתם מכירים פרוייקטים נוספים, אני אשמח לקשר גם אליהם. אם אתם מפתחים פרוייקט כזה, אני אשמח גם לתת גישה לבלוג הזה, בשביל שתוכלו לפרסם עדכונים לאפליקציות שלכם.

Posted in Uncategorized | Tagged | Permalink

2 Responses to ברוכים הבאים

  1. noam says:

    Where is the complete api documentation?
    is there an official API?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *